Ricochet

Ricochet je hra i zábava pro volný čas, pro kondici a zdraví. Je vynikajícím skloubením předností všech sportovních odvětví, používajících raketu a míček.

Ricochet vychází ze širokých sportovně lékařských znalostí. Nejedná se pouze o vyrovnávací a turnajový sport, ale také o ideální doplnění každého fitness programu. Ricochet, resp. squash, ke kterému má tento sport nejblíže, patří k nejzdravějším sportům, což potvrdily analýzy renomovaných magazínů.

Ricochet nabízí ve 30 minutách hry ideální trénink pro celé tělo, zrychluje činnost srdce a krevního oběhu bez nadměrného zatížení, podporuje pohyblivost a současně šetří klouby a zlepšuje reflexy. Ricochet se každý snadno a rychle naučí a nepotřebuje žádné nákladné vybavení. Pravidla, průběh hry a základní pohyby lze hravě ovládnout, a ke hře je třeba jen raketa a míček.

Ricochet si zahraje každý, i ten, kdo drží raketu poprvé v ruce. Jde o dynamický sport, zvlášť vhodný pro dnešní, aktivní generaci, která má zájem o vlastní zdraví. Je podobný hře SQUASH. Hlavní rozdíl obou těchto sportů je v tom, že kurt pro Ricochet je menší, má nízký strop, o který se také hraje, má kratší a lehčí raketu a lehčí míček.

Má tu výhodu, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu a rozšiřuje se škála možných úderů - hra je pestřejší, rychlejší. Zavedením elektroniky odpadají navíc starosti s počítáním. Stačí, když hráč po dobrém míčku zmáčkne buď červené nebo šedé tlačítko na stěně a na ukazateli skóre je aktuální stav i označení, ze které strany hráč bude podávat. Barvu si hráči losují před začátkem hry. Čelní stěna je pod červenou čarou vybavena infračerveným zařízením, zvukový signál hlásí úder pod hrací plochu - tedy aut.

Ricochet je ideální řešením pro všechny, kteří chtějí získat zdravotní a sportovní kondici a nemají příliš volného času a chtějí ho efektivně využít.

Ricochet je koncipován tak, že je ideálním vyrovnávacím sportem pro všechny, kteří se chtějí zbavit stresu a napětí ze stále se zrychlujícího způsobu života a to pokud možno v krátkém čase a bez velkých nákladů.

Také pro ty, kteří sportují pravidelně pro upevnění svého zdraví a dobrou kondici je Ricochet správnou volbou: šetří klouby dolních končetin, podporuje zlepšení kondice různých částí těla a tělesných funkcí od oběhu krevního, přes svalstvo pohybového ústrojí až po reakční schopnosti, reflexy a stabilitu.

Optimální velikost hrací plochy zkrátila pohyb po kurtu a snížila potřebu prudkého brzdění. Krátká raketa a lehký míček šetří klouby ruky a paže. Pro účel tréninku je 30 minu hry z hlediska sportovní medicíny příznivá doba, která přináší pozitivní výsledky ve srovnání s delší dobou u jiných sportů.

 

Technické vybavení:

Technické vybavení je do detailu promyšlené. Kouzlo raketových her spočívá v jejich rychlosti a dynamice, ve variabilitě úderů či pohybů, ve změnách způsobu vedení hry, taktiky a způsobu vedení útoku či obrany.

Kurt je 8 metrů dlouhý, 5,50 metrů široký a 2,70 metrů vysoký. Stěny a strop jsou sestaveny z mimořádně odolných panelů z vysoce kvalitních vláken "Fibresin", zadní stěna je z tvrzeného skla. Celá místnost je osvětlena nárazuvzdornými světly zapuštěnými do stropu. Podlaha je vyrobena z kvalitních bukových nebo javorových parket.

Extrémně lehké rakety (130-180 g) snižují riziko poranění rukou, paží a kloubů. Sportovní vybavení je zvláště vhodné pro ženy a děti a usnadňují pohyb a hru. Všichni hráči se mohou s těmito raketami cítit bezpečně a pohodlně.

Míčky jsou stejné velikosti a podobně hrubého povrchu jako míčky na golf (průměr 40 mm). Jsou však vyrobeny z lehkého materiálu obdobně jako míčky na squash. Hráči si mohou vybrat ze tří rozdílných barev, z nichž každá umožňuje jinou rychlost a sílu odrazu. Při volném pádu míčku z výšky 2 m se červený míček odrazí do výšky 54 cm, fialový míček do 34 cm a závodní šedý se pak odrazí do výšky 24 cm.

Pro začátečníka je však vhodné začínat s míčky s největším odrazem, tedy červenými.

oficialni-pravidla-ricochetu.pdf (258694)

 

CENÍK

 

   
1 hodina (45 min.) 160,- Kč
půjčení raketa + míček   50,- Kč

 

 

PROVOZNÍ DOBA:

 

Po, St a Pá: 17:00 - 20:00 hod. (viz. rezervační systém).

Mimo provozní dobu dle indiviuální domluvy.